محل تبلیغات شما

یافته‌های ABR :

ABR در نروپاتی شنیداری ثانویه به بیماری charcot-marier-tooth غایب است یا به میزان زیادی غیر طبیعی است. Cassandro و همکارانش در سال 1986 و Campanella و

سمعک یونیترون همکارانش در سال 1984 یافته‌های ABR و ALR  به میزان زیادی طبیعی را در 5 بیمار مبتلا به بیماری Charcot-marie-tooth گزارش کردند. آبنورمالی‌های ABR در خانواده مبتلا به این بیماری توسط Hanson و دیگران در سال 1979 توصیف شدند. با این وجود ABR وماً در پنج بیمار ارائه شده توسط Campane و دیگران در سال 1984 طبیعی بود.

 

فلج (قسمت‌های پایینی بدن مثل پاها) اسپاستیک فامیلی (ارثی) :

زمینه:

این یک بیماری تخریب کننده نخاع و مخچه ارثی است و راه‌های corticospinal و ستون‌های خلفی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

یافت‌های ABR:

یک بیمار 11 ساله مبتلا به فلج اسپاستیک ارثی گزارش شده توسط Campanella و همکارانش در سال 1984 و Cassandro و همکارانش در سال 1986 ABR طبیعی داشت.

 

آتاکسی فریدریچ (Friedreich)  :

زمینه:

آتاکسی فریدریچ به عنوان بیماری تخریب کننده نخاع و مخچه (Spinocerebellar) طبقه‌بندی می‌شود. این بیماری انواع بالینی زیادی دارد. تخریب در گانگلیون‌های ریشه خلفی، ریشه‌های خلفی، ستون‌های خلفی، راه‌های نخاع و مخچه، راههای هرمی و هسته‌ها و راههای ساقه مغز یافت می‌شود.

تخریب در گانگلیون نخاعی ( در حون) آسیب شنوایی ایجاد می‌کند. نشانه‌ها و علایم شامل اختلالات راه رفتن، تلفظ نادرست کلمات، آبنورمالی‌های رفلکسی (فاقد رفلکس) و نقایص حسی هستند. تشخیص آتاکسی فریدریچ نهایتاً در تعدادی از کودکان مبتلا به نروپاتی شنوایی ایجاد شده است و توسط فقدان ABR مشخص می‌شود.

 

یافته‌های ABR:

در بین بیماری‌های تخریب کننده نخاع و مخچه، ABR و عملکرد شنیداری  به طور کلی و به میزان وسیعی در آناکسی فریدریچ مطالعه شده است. Hanson و دیگران در سال 1980 مجموعه آزمون‌های ادیولوژیکی جامعی    (ادیومتری تون خالص، اندازه‌گیری‌های ایمتانس گوشی، ادیومتری گفتار ساده و پیچیده ]آزمون شناسایی جمله‌های ساختگی یا identification  Synthetic sentence و اندازه‌گیری‌های ABR را برای چهار بیمار مبتلا به آتاکسی پیشرونده زودرس و دو بیمار مبتلا به آتاکسی دیررس (با شروع دیر) بررسی کردند. نقایص شنیداری شامل نقایص شنوایی تون خالص حسی عصبی دو طرفه، واژگونی یا Rollover چشمگیر در عملکرد توابع شدتی برای کلمات تک سیلابی، امتیازات به صورت دو طرفه کاهش یافته در شناسایی جمله‌های ساختگی دارای نویز رقابتی همانسویی (SSI-ICM) و ABR به طور چشمگیری غیر طبیعی بودند (rollover = کاهش توانایی بازشناسی گفتار علیرغم افزایش سطح شدت در سطوح بالای شدت که نشانه ضایعه ورای حونی است). ABR قابل تشخیصی در چهار بیمار دارای شروع زودرس بیماری وجود نداشت، در حالی که دو بیمار با آتاکسی دارای شروع دیررس به طور آشکاری ABR طبیعی داشتند. الگوی یافته‌ها به میزان زیادی عملکرد بد شنیداری محیطی (عصب8) را احتمالاً در سطح گانلگیون نخاعی پیشنهاد می‌کند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید و فروش انواع ضایعات اهن در تهران خدمات اجاره خودرو با ارزان ترین قیمت شرکت آذر عایق بند سایت تفریحی گیل فان H.ARTS & OCS الکترونیک دانلود رایگان موزیک های 2019 .ایرانی و خارجی . علی مزرعه خرید و فروش نانو یوفو فروشگاه اینترنتی سهند