محل تبلیغات شما

شنوایی شناس می تواند امواج پاسخ شنیداری ساقه مغز را به صورت ولتاژهای مثبت و منفی بر حسب اینکه کدام الکترود به کدام ورودی تقویت کننده متصل شده است ، ثبت کند.

در بیشتر ثبت های ABR ، الکترود واقع شده در بالای پیشانی یا ورتکس به ولتاژ ورودی مثبت ( Non inverting ( تقویت کننده و الکترود واقع شده نزدیک نرمه گوش به ورودی منفی ( inverting ) تقویت کننده متصل می شود. توسط این روش قله های ولتاژی مثبت( امواج  I و III و V ) در سمت بالا و دره های ولتاژی منفی به سمت پایین رسم می شوند. این روش 

سمعک فوناک به طور ثابت استفاده نمی شود و در بعضی کشورها به طور عکس استفاده می شود.

امواج ABR به طور کافی همه فعالیت نوروفیزیولوژیک اصلی تولید شده توسط محرک را توصیف نمی کنند. ارتباط بین امواج پاسخ شنیداری ساقه مغز و تولید کننده های آناتومیکی پیچیده است و به طور کامل درک نشده است.  الکترود های واقع شده بر روی پوست سر و گوش برای در بر گرفتن همه نواحی شنیداری  (راههای عصبی و هسته های )  فعال شده با تحریک صوتی به علت مبهم بودن ذاتی اندازه گیری های پاسخ برانیگخته از راه دور Farfield ناکافی هستند.

اجزاء متفاوت ABR فعالیت ساختارهای آناتومیکی متفاوت را منعکس می کنند. علاوه بر این تغییر پذیری در ارتباط زمانی بین امواج ABR و آرایش caudal ( دمی ) به rostral(راسی ) تولید کننده های آناتومیکی به علت تفاوت در تعداد سیناپس ها و تفاوت در راههای صعودی مستقیم در مقابل غیر مستقیم در طی ساقه مغز شنیداری است.

آنالیز شکل موج مرسوم پاسخ شنیداری ساقه مغز :

نوسانات طبیعی پاسخ شنیداری ساقه مغز:

پاسخ شنیداری ساقه مغز دارای نوسانات طبیعی متعددی است. در واقع شکل موج پاسخ شنیداری ساقه مغز در بین افراد کاملا متمایز است. ( شبیه اثر انگشت دست ). یعنی به ندرت شکل موج پاسخ شنیداری ساقه مغز ثبت شده از دو نفر مشابه است. حتی در یک فرد منفرد نیز بین پاسخ شنیداری ساقه مغز ثبت شده از دو گوش ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
علم پزشکی و سلامت به زبان ساده علمای شیعه روزنامه اقتصاد کیش خرید گن ساعت شنی در شیراز | 09172500031 لباس زیر خرید فروش وقیمت انواع قهوه سمینار دانش آموزی ریاضیات و کاربردها *دیسلاو موزیک* دانلود سریال قورباغه